Hij vertelde in zijn speech dat hij al 25 jaar werkt in de filmindustrie. Velen in de zaal kennen zijn groei in Hollywood van jonge acteur naar producent en schrijver. Maar buiten de meedogenloze Amerikaanse filmwereld heeft hij ook harten veroverd.
Gaat heel lang mee
Waar sommigen dol zijn op zijn Creed-reeks en de Black Panther-films, zijn anderen weg van zijn typisch Amerikaanse verhalen over gewone burgers, zoals Just Mercy en A Journal for Jordan. Op social media gaan beelden viraal van fans die overweldigd zijn omdat hij de prestigieuze filmprijs won.
In de loop der jaren is hij enorm populair geworden. Dat komt door zijn gedegen werkhouding en het feit dat hij zich kwetsbaar durft op te stellen in interviews. Het is dan ook geen wonder dat hij in 2020 door het grootste Amerikaans magazine People werd uitgeroepen tot Sexiest Man Alive.
Bedachtzaam en nuchter
Omdat hij altijd aan het werk is, is hij nog steeds vrijgezel. Het is dan ook geen wonder dat hij inmiddels 's werelds meest gewilde 'internet husband' wordt genoemd. Iedereen wil hem, mensen reageren online vaak met 'Daar is mijn man'.
En de persconferentie na de Oscaruitreiking zal het er niet beter op maken. De hele zaal is oprecht blij voor hem, terwijl hij integer en rustig blijft. Daar staat een sterke, bedachtzame en nuchtere man, zoals te zien is in de YouTube-video van Entertainment Tonight. Ook daar benadrukt hij dat hij daar alleen maar staat, omdat hij veel steun ontvangt en zelf graag een goed voorbeeld geeft.