Ook collega's van hem uitten kritiek. Rosanna Arquette speelde zelf in Pulp Fiction en vond het een gebrek aan klasse dat het 'N'-woord zo vaak wordt gebruikt in films van Quentin. Op zijn beurt vond de veelbesproken regisseur het schandalig dat zij destijds blij was met de rol in de film en hem nu zwart maakte.
Wel erg vaak geroepen
In de YouTube-video van Charlie Rose werd de discussie over dat het gehate 'N'-woord heel vaak wordt gebruikt al eerder voorgelegd aan Samuel L. Jackson. Hij noemde het in de werken van Quentin Tarantino dikke onzin en wist als kenner het goed toe te lichten. Beiden werkten meerdere keren samen.
Samuel zei: "In Django Unchained zei ik nog veel meer. Stephen is een naar figuur en wordt zelf neergezet als racist. Maar dat haalde Quentin eruit. Hij wilde niet dat ik gevild werd. Hij wilde ook niet als slechterik worden neergezet, omdat hij zo vaak nigger in het scenario zet."
Eigenlijk steeds de slimste
Hij vervolgde: "Maar ik vertel mensen altijd - ik snap niet dat mensen niet naar zijn werk kunnen kijken zonder te realiseren dat elke personage die hij me gaf de slimste was in die film. Met de meeste waardigheid en respect. Mijn persoon is geen malloot en heeft veel meer begrip van zaken."