Het gaat hier om The Social Network van David Fincher. Laatstgenoemde maakte al eerder pareltjes als Se7en en Fight Club, maar volgens Tarantino is The Social Network Finchers Magnum Opus.
Lof
Zo zei de Pulp Fiction-regisseur al eerder: "Dit is, in mijn ogen, de beste film sinds 2010. Dus ja, ik plaats deze boven talloze andere moderne klassiekers, maar het is gewoon eigenlijk op alle aspecten de perfecte film".
Deze bewondering gaat niet een enkele kant op. Fincher heeft op zijn beurt ook respect voor Tarantino als filmmaker. Dat blijkt wel onder meer uit het feit dat Fincher momenteel werkt aan The Adventures of Cliff Booth met Brad Pitt, een project dat voortbouwt op Tarantino's wereld uit Once Upon a Time in Hollywood.
Meer
Daar blijft het niet bij. The Social Network krijgt later dit jaar ook een vervolg, genaamd The Social Reckoning, waarmee het verhaal een nieuw hoofdstuk ingaat. De sequel draait om Frances Haugen (gespeeld door Mikey Madison), de klokkenluider die interne Facebook-documenten lekte naar The Wall Street Journal.
Ondanks het feit dat veel filmfanaten uitkijken naar het tweede deel, legde The Social Network legde een uniek moment in de online geschiedenis vast en bleek achteraf opvallend visionair, waardoor het voor elk vervolg moeilijk zal zijn om dezelfde impact te bereiken.
Ook interessant
Na 16 jaar wordt de belangrijkste film van onze tijd steeds beter
Dit jaar zal het 16 jaar geleden zijn dat de biografische dramafilm The Social Network uitkwam. Na al die jaren is een vervolg gepland, The Social Reckoning, dat in oktober in...[Lees verder]