Victoria Justice: eerst "fake", toen woedend - haar reactie op gelekte foto's voelt nu weer actueel

Victoria Justice: eerst "fake", toen woedend - haar reactie op gelekte foto's voelt nu weer actueel

Actrice Victoria Justice uit 'Afterlife of the Party' streed tegen privacy-schending door nep-naaktfoto's en victim-blaming.

Zo nu en dan duiken deepfakes op van bekende sterren, waardoor kijkers misleid worden. Want de echte bekendheid was niet betrokken bij het maken van dat filmpje of die foto.

Het lijkt op het iCloud-schandaal uit 2014, waarbij zo'n 500 naaktfoto's van meer dan 100 vrouwelijke sterren gestolen werden. Vervolgens werden die zonder hun toestemming online gezet. Te midden van de privacyschending ontstond discussie over victim blaming, want die foto's hadden ze maar niet moeten maken.

Schade beperken
Ook Victoria Justice werd slachtoffer van de phishinghack. Zij probeerde de schade te beperken door op Twitter te zeggen: "Deze zogenaamde naaktfoto's van mij zijn fake, mensen. Laat ik het maar meteen in de kiem smoren."

Een paar dagen later was de actrice uit Afterlife of the Party en Trust echter woedend en schreef: "Ik hoef mezelf niet te verdedigen over wat echt of nep is. Ik ben boos over deze massale schending van privacy en onderneem juridische stappen."

Victim blaming
Haar reactie op de gelekte foto's voelt nu weer actueel. Er is een maatschappelijke discussie gaande over hoe vrouwen in de media worden behandeld. De diefstal van privéfoto's is immers de misdaad, maar het slachtoffer krijgt de schuld.



Bovendien werkte Victoria Justice voor Nickelodeon, een zender voor kinderen waarbij een schandaal rond naaktfoto's natuurlijk niet kan. Hierbij maakt het niet uit of de foto's echt of niet echt zijn, maar haar carrière en imago kwamen wel degelijk in gevaar door dit 'geintje'. Meer volgt in de YouTube-video van Nicki Swift.

NieuwsFilm

meest populair