Hou je vast: 'The Devil Wears Prada 2' gaat eind deze maand écht vlammen en daar wil je bij zijn

Hou je vast: 'The Devil Wears Prada 2' gaat eind deze maand écht vlammen en daar wil je bij zijn

Voorspelling: 'The Devil Wears Prada 2' met Meryl Streep als Miranda Priestly wordt een gigantisch succes.

De langverwachte terugkeer van Meryl Streeps Miranda Priestly en Anne Hathaway's Andy in The Devil Wears Prada 2 belooft een gigantisch bioscoopsucces te worden. De allereerste voorspellingen zijn buitengewoon positief voor deze moderne opvolger van de eerste film uit 2006.

Amerikaanse analisten verwachten nu dat het openingsweekend ergens tussen de 80 en 95 miljoen dollar gaat opleveren. Dit is een flinke stijging ten opzichte van eerdere schattingen.

Groot succes wereldwijd en in Nederland
Het origineel uit 2006 begon met een redelijk bescheiden openingsweekend, maar groeide wereldwijd uit tot een ongekende kaskraker met ruim 326 miljoen dollar. Ook in Nederland was de titel populair, met destijds zo'n 425.000 bioscoopbezoekers die gezamenlijk dik 3 miljoen euro in het laatje brachten.

Actrice Meryl Streep onthulde eerder dat het budget voor de eerste film heel laag was omdat de industrie het simpelweg zag als een luchtige meidenfilm. "We moesten vechten voor ons budget," stelde de meervoudig Oscarwinnares. De eerste film kostte zo'n $35 miljoen om te maken.

Geld rolt wel voor Prada 2
Voor deel 2 is de pijnlijke fout uit het verleden gelukkig ruimschoots hersteld. "Voor deze hebben ze het geld echt laten rollen," lachte Streep tijdens The Late Show With Stephen Colbert. Dat megabudget was absoluut nodig om naast de originele cast ook topnamen als Sydney Sweeney en Lady Gaga aan te trekken.

In de vervolgfilm worstelt de ooit onschendbare modegodin Miranda Priestly hevig met de snel veranderende digitale wereld. Ze moet nu verplicht aankloppen bij haar voormalige assistente Emily Charlton, opnieuw gespeeld door Emily Blunt. Emily staat inmiddels aan het roer van een concurrerend luxemerk.

Niet volgens boekje
Opvallend genoeg hebben de producenten besloten om het bekende vervolg in boekvorm volledig te negeren. De scenarioschrijvers moesten dus letterlijk terug naar de tekentafel voor een compleet nieuw verhaal. Met de terugkeer van originele regisseur David Frankel lijkt het ambitieuze project gelukkig in zeer veilige, bekwame handen.


Vanaf woensdag 29 april draait The Devil Wears Prada 2 in vermoedelijk alle Nederlandse bioscopen.

NieuwsFilm

meest populair