Recordregen van 'Spider-Man' nu al onder druk door verkopen 'Avengers: Doomsday'

Recordregen van 'Spider-Man' nu al onder druk door verkopen 'Avengers: Doomsday'

'Avengers: Doomsday' van Anthony en Joe Russo verkoopt sneller dan 'Spider-Man: Brand New Day'.

De kaartverkoop voor Avengers: Doomsday lijkt nu al zeer sterk te zijn begonnen. Volgens The Wrap loopt de volgende Marvel-film in de eerste dagen van de voorverkoop ongeveer 65 procent voor op Spider-Man: Brand New Day.

Dat is opvallend na een lastig 2025 voor Marvel. Captain America: Brave New World, Thunderbolts* en The Fantastic Four: First Steps zouden financieel hebben teleurgesteld of maar net uit de kosten zijn gekomen. Toch bewees Spider-Man: Brand New Day dat het publiek nog steeds massaal kan komen opdagen voor films uit het Marvel Cinematic Universe.

Voorverkoop trekt aan
The Wrap meldt dat de reguliere voorverkoop afgelopen weekend is gestart. De verkoop voor premiumformaten liep al sinds juli. In de eerste twee dagen zou de voorverkoop van Avengers: Doomsday dus duidelijk harder gaan dan die van de nieuwste solofilm rond Spider-Man.

Die vergelijking is belangrijk, want Spider-Man: Brand New Day groeide uit tot een enorm kassucces. De film opende in de Verenigde Staten met 360 miljoen dollar en wereldwijd met 927 miljoen dollar. Inmiddels is de grens van 2 miljard dollar gepasseerd.

Alles hangt af van ontvangst
Toch is een sterke start niet genoeg. De film moet volgens de bron ook goed vallen bij het publiek. Als Anthony Russo (Avengers: Endgame) en Joe Russo (Avengers: Endgame) teleurstellen, kan de opbrengst in de tweede week hard terugvallen.

Als voorbeeld wordt Batman v Superman: Dawn of Justice genoemd. Die film had destijds een grote opening van 166 miljoen dollar in de Verenigde Staten, maar zakte in het tweede weekend met bijna 70 procent. Marvel zal zo'n scenario willen vermijden.

Drukke decemberstrijd
Ook Dune: Part Three speelt een grote rol in december. Bioscoopexploitanten verwachten dat beide films veel bezoekers zullen trekken, op een manier die doet denken aan de zomermaand waarin The Odyssey en Spider-Man: Brand New Day de bioscopen domineerden.

Volgens bronnen van The Wrap zijn IMAX 70mm-vertoningen van Dune: Part Three tijdens het openingsweekend nu al op veel plekken uitverkocht. De vraag naar extra voorstellingen zou ook rond de kerstdagen hoog kunnen blijven. Op kerstdag verschijnt ook nog eens Jumanji: Open World.

Marvel voert druk op
Marvel Studios bouwt al langer aan de hype rond Avengers: Doomsday. In december verschenen teasers rondom de release van Avatar: Fire and Ash, terwijl de grote cast eerder al werd gepresenteerd via de opvallende stoelen-onthulling. Robert Downey Jr. (Avengers: Endgame) keert terug als Doctor Doom. De Nederlandse bioscooprelease staat gepland voor 16 december 2026. Hieronder nog eens die laatste trailer.



NieuwsFilm

meest populair