Achttien films dingen volgende maand naar de Gouden Palm van het filmfestival van Cannes. Drie producties komen uit de Verenigde Staten en drie uit Frankrijk.
Voor het eerst maakt een Thaise film een kans: Tropical Melody van regisseur Apichatpong Weerasethakul. Tot de kanshebbers behoren ook de Amerikaanse gebroeders Joel en Ethan Coen met hun nieuwe versie van de vermaarde komedie The Ladykillers.
Ook Michael Moore dingt mee. Hij maakt een kans met de film Fahrenheit 9/11, over de aanslagen op New York en Washington van 11 september 2001. Hij won vorig jaar de prijs voor de beste documentaire met Bowling for Columbine. De film gaat over het wapenbezit in de VS, die ook in Nederland veel bezoekers trok en in 2002 door de internationale organisatie van documentairemakers werd uitgeroepen tot beste documentaire aller tijden.
De Bosnische regisseur Emir Kosturica, twee keer eerder winnaar van de Gouden Palm, doet met La Vie Est Un Miracle opnieuw een gooi naar de belangrijkste prijs op het festival. Het filmfestival is van 12 tot en met 23 mei in de Zuid-Franse badplaats.