Musical 'Cats' wordt verfilmd

Universal hoopt het succes van 'Les Misérables' te evenaren.

Van de vijf langstlopende Broadway musicals was er een gebaseerd op een film (The Lion King), en werden er drie achteraf verfilmd (The Phantom of the Opera, Chicago en Les Misérables). De vijfde uit het rijtje, Cats, lijkt ook niet aan een filmversie te ontkomen.

De Britse componist Andrew Lloyd Webber sprak met The Daily Mail en liet glippen dat Universal bezig is met een film gebaseerd op de musical. Het plan is ontstaan toen bleek dat Les Misérables een succes was. Webber zei het volgende:

“Ik heb 'Les Misérables' niet gezien, maar deze ontwikkeling is natuurlijk fantastisch voor musicals. Zo heeft Universal de rechten van 'Cats' nu al een paar jaar, maar nu willen ze ineens een filmversie maken.”

Cats, gebaseerd op de poëzieverzameling Old Possum’s Book of Practical Cats van T.S. Eliot, werd voor de eerste keer opgevoerd in Londen. Een jaar later, in 1982, kwam de musical richting Broadway. In 1990 kondigde Universal aan werkt te maken van een Cats animatiefilm met Steven Spielberg als producent. Dit kwam nooit van de grond en een Cats film bleef uit, op een verwaarloosbare straight-to-dvd uit 1998 na.



NieuwsFilm

meest populair