Vera Drake beste film in Venetië

De omstreden abortusfilm Vera Drake van de Brit Mike Leigh heeft de Gouden Leeuw van het 61e internationale filmfestival van Venetië gewonnen. De lowbudget rolprent gaat over illegale abortuspraktijken in het Londen van de jaren vijftig.

De hoofdrolspeelster van de film, de 48-jarige Britse Imelda Staunton, werd zaterdagavond tot beste actrice uitgeroepen. Zij speelt een werkster die stiekem abortussen uitvoert en daarvoor wordt gearresteerd. De 61-jarige filmmaker Leigh won in 1996 de Gouden Palm in Cannes met Secrets And Lies, en was daar in 1993 de beste regisseur voor zijn Naked.

De jury koos de Spanjaard Javier Bardem (35) tot beste acteur voor zijn vertolking van een verlamde schrijver in Mar Adentro van regisseur Alejandro Amenabar. De film kreeg ook de Grote Prijs van de Jury, de Zilveren Leeuw. Een speciale prijs voor de beste regie, ook een Zilveren Leeuw, ging naar de Zuid-Koreaan Kim Ki-Duk voor zijn liefdesverhaal Binjip.

De internationale jury, die 22 films moest beoordelen, stond onder voorzitterschap van de Britse regisseur John Boorman. Het uitreiking van de prijzen vond plaats tijdens een gala in het herstelde operagebouw La Fenice.



NieuwsFilm

meest populair