'The Girls of Summer': Netflix stort zich op vrouwenvoetbal

Het Wereldkampioenschap uit 1999 is het onderwerp van een nieuwe film.

Streamingdienst Netflix heeft de rechten gekocht van het boek The Girls of Summer van schrijver Jere Longman. Het verhaal draait om de het vrouwenvoetbalelftal van de Verenigde Staten in 1999.

Het FIFA Wereldkampioenschap voor vrouwen was in 1999 toe aan de derde editie van het sportevenement. Zestien teams streden om de prestigieuze beker. Het was tot 2015 de best bezochte editie.

Strafschoppen
Het verhaal volgt het team en hun reis naar de zinderende finale die zij in eigen land speelden tegen China. Daar bleef het lang 0-0 en kwam het uiteindelijk aan op strafschoppen. Het succes van het elftal leidde tot een stormloop aan nieuwe spelertjes in de jeugddivisies van Amerika.

"Als groot fan van voetbal herinner ik me die wedstrijd als de dag van gisteren", aldus Netflix verantwoordelijke Tendo Nagenda. "Dat team, die goal - en dan vooral de reactie van Brandi Chastain - waren onvergetelijk. Het deed me geloven dat ik alles aankon en dat ik het op mijn eigen manier kon doen."

Iconisch
Het moment waar hij op doelt, is het iconische beeld van Chastain die haar shirt uittrok en verbaasd op haar knieën zakte. De foto verscheen op de voorpagina van talloze dagbladen en domineert nog altijd de resultaten als je haar naam invoert in Google.

Hoewel ons land destijds nog niet meespeelde op internationaal niveau, had het toernooi wel een Nederlands tintje. Corrie Kruithof was één van de officials die het kampioenschap leidde.

NieuwsFilm

meest populair