Het hoofd van Christopher Walken is er eentje die vele mensen niet snel zullen vergeten. Nu mag hij nogmaals vereeuwigd gaan worden op het witte doek als belangrijk castlid van Villeneuve's prestigieuze film.
Het eerste deel van Dune bevat het epische verhaal van Paul Atreides over de machtsspellen, waar hij in verwikkeld raakt op de zandplaneet Arrakis. Het originele boek van Frank Herbert stamt uit 1965 en is inmiddels uitgegroeid tot cultklassieker.
In 2021 werd het boek voor de tweede maal verfilmd na een rampzalige poging van David Lynch in 1984. De poging van Dennis Villeneuve van vorig jaar werd een wereldsucces, en men kan niet wachten op het tweede deel dat zal uitkomen in 2023.
De cast
Door THR is verklapt dat Christopher Walken heeft getekend om deel te worden van de cast van de tweede film. Voor hem waren al twee andere prominente castleden bekendgemaakt. Hijzelf zal de rol van Keizer Shaddam IV gaan vervullen, een mooie en uitdagende rol voor de gewinterde acteur.
Zijn medespelers zijn, ten eerste, Florence Pugh (Black Widow. Zij zal volgens geruchten Prinses Irulan gaan spelen, de dochter van de Keizer. Austin Butler (Elvis) zal ook te vinden zijn, waarschijnlijk in de rol als Feyd-Rautha, de jongere neef van Baron Harkonnen.
Een cast om van te dromen en nog lang niet rond, zoals de mensen die het boek hebben gelezen al weten. Wie staat ons nog meer te wachten?