Een overmoedige zeiler ziet zich door omstandigheden gedwongen een alternatieve koers te varen. Deed de film dat ook maar.
Donald Crowhurst ondernam een desastreuze poging om de Golden Globe Race van 1968 rond de wereld te winnen, maar dat eindigde ermee dat hij besloot de boel op te lichten.
- Regie
- James Marsh
- Cast
- Colin Firth, David Thewlis, Rachel Weisz, Simon Chandler, Jonathan Bailey, Andrew Buchan, Adrian Schiller, Sam Hoare, Oliver Maltman, Sebastian Armesto, Laurence Spellman, Tim Downie, Dilyana Bouklieva, Genevieve Gaunt, Alexia Traverse-Healy, Kit Connor, Mark Gatiss, Ken Stott, Anna Madeley, Finn Elliot.
- Release
- 16.11.2017
- Release NL
- 05.07.2018
Filmtotaal Recensie
Regie: James Marsh | Cast: Colin Firth (Donald Crowhurst), Rachel Weisz (Clare Crowhurst), David Thewlis (Rodney Hallworth), Ken Stott (Stanley Best), Jonathan Bailey (Wheeler) e.a.| Speelduur: 101 minuten | Jaar: 2018
Hé, is het Oscarseizoen al begonnen? Waarschijnlijk niet, maar op basis van het uitkomen van The Mercy zou je dat wel vermoeden. Het betreft immers een Brits drama dat is gebaseerd op een waargebeurd verhaal met hoofdrollen voor Oscarwinnaars Colin Firth en Rachel Weisz, gemaakt door de regisseur van The Theory of Everything. Gooi daar karakteracteurs als David Thewlis en Ken Stott bij en voorzie het van muziek door de veelgeprezen (en onlangs jammerlijk jong overleden) componist Jóhann Jóhannsson en de Oscarbingo lijkt gewonnen. Dat de film niet uitkomt in de periode die wordt beschouwd als het Oscarseizoen (grofweg begin oktober tot eind december) lijkt haast een methode om de verwachtingen enigszins te temperen: een bioscoopwaardige film, maar niet een waarvan je hoeft te verwachten dat hij hoge ogen gaat gooien.
Dat zit hem waarschijnlijk niet zozeer in de kwaliteit (de film is een toonbeeld van Britse degelijkheid), maar vooral in de thematiek. The Mercy is namelijk niet het inspirerende overlevingsdrama dat de trailer lijkt te willen verkopen, maar veeleer een verhaal over zelfoverschatting, mislukking, wanhoop en fraude. Niet echt het type waarvoor men in Hollywood graag de prijzen klaarzet. Neemt niet weg dat de film een aardig eind komt met deze onalledaagse thema's, al zitten deze helaas wel gevangen in een erg conventionele productie. Mogelijk is dat deel van de opzet om de kijker enigszins op het verkeerde been te zetten, maar zelfs wanneer de film zich iets anders ontvouwt dan op voorhand kon worden verwacht, wordt er vooral binnen de lijntjes gekleurd.
The Mercy Nieuwsberichten
-
Colin Firth vs de zee in eerste trailer 'The Mercy'
Belooft een behoorlijk mooie film te worden.