Cage heeft een carrière opgebouwd met rollen in films die oprecht bizar, chaotisch en totaal anders zijn dan wat de meeste acteurs ooit zouden durven aanraken. Dus toen hij een film zijn wildste tot nu toe noemde, was dat helemaal niet gelogen.
Direct-to-video
In 2018 bevond Cage zich op een vreemd punt in zijn carrière. Hij zat nog steeds vast in het direct-to-video-moeras waar hij een groot deel van de jaren 2010 had doorgebracht, met films als Looking Glass, The Humanity Bureau, 211 en Between Worlds, die allemaal dat jaar uitkwamen.
Zelfs een die-hard Cage-fan zou moeite hebben om zich de verhaallijnen van die films te herinneren, laat staan of ze goed waren. Maar in 2018 speelde Cage ook in Mandy, een volkomen gestoorde horrorfilm van Panos Cosmatos, die lovende recensies kreeg en een cultstatus verwierf.
Terug op de kaart
In de daaropvolgende jaren werden de films waarin Cage speelde groter en populairder. Begin jaren 2020 brachten films als Pig, The Unbearable Weight of Massive Talent, Dream Scenario en Longlegs Cage weer terug op de kaart als een van Hollywoods meest fascinerende acteurs.
En hij deed het op zijn eigen voorwaarden, want al deze films waren eigenzinnige, gedurfde keuzes, zonder standaard studioproducties ertussen. Te midden van deze periode zat echter ook Prisoners of the Ghostland, een actie-horror-westernfilm geregisseerd door de Japanse filmmaker Sion Sono.
Echt bizar
De film werd uitgebracht in 2021, nadat hij in 2018 was aangekondigd. Destijds vertelde Cage aan een festivalpubliek: "Ik ben er enorm enthousiast over. Het is anders dan alles wat ik ooit heb gelezen. Het zou zomaar de wildste film kunnen zijn die ik ooit heb gemaakt, en dat zegt wel iets. Het is echt bizar."
Deze woorden hebben extra gewicht bij iemand als Cage, een man die consequent tot het uiterste gaat in zowel zijn filmkeuzes als zijn acteerprestaties. Maar zijn bewering lijkt volkomen terecht wanneer je de korte samenvatting van de film hoort.
Leren jumpsuit met granaten
Cage speelt in Prisoners of the Ghostland de rol van Hero, een beruchte crimineel die wordt uitgezonden om de geadopteerde kleindochter (Sofia Boutella) van de gouverneur (Bill Moseley) te redden. Ze is verdwenen in een duister gebied genaamd Ghostland.
"Ik draag een strak zwart leren jumpsuit met granaten die aan verschillende lichaamsdelen zijn bevestigd," grijnsde Cage. "En als ik de dochter van de gouverneur niet red uit een grensgebied vol geesten en haar niet terugbreng, dan blazen ze me op." Om een idee te geven van hoe absurd deze film is: die granaten die Cage noemt? Twee daarvan zitten vast ter hoogte van zijn teelballen, en ze exploderen als hij te opgewonden raakt.
Tovenaar van de Cinema
Cage onthulde later aan Entertainment Weekly dat hij meteen verkocht was aan de gestoorde film zodra Sono - een auteur die hij de 'Tovenaar van de Cinema' noemt - hem het idee voorlegde. Hij overpeinsde: "Ik wilde een Sion Sono-film maken omdat ik wist dat ik binnen zijn visie kon spelen met enkele van mijn meer abstracte ideeën over filmacteren, wat ik mijn 'Westerse kabuki'-benadering noem."
Uiteindelijk bleek het maken van Sono's ultragewelddadige, absurd grappige film volledig te voldoen aan Cages eerste indruk van het project. Hij vond het ook hilarisch dat zijn uitspraak "de wildste film die ik ooit heb gemaakt" groot op de filmposter stond. "Eigenlijk zei ik dat al voordat ik de film überhaupt had opgenomen," lachte hij. "Ik zei het puur op basis van mijn gesprek met Sono, het script en de storyboards. Maar dat vind ik prima. Ga ervoor! Als je het wilt gebruiken, gebruik het!"
Kijken?
Wil je Cage zien in Prisoners of the Ghostland? Je kunt de film bekijken op Canal+ en ook huren en kopen op Pathé Thuis.