Het verhaal volgt een internationaal team vrouwelijke huurlingen dat tijdens een geheime missie in vijandelijk gebied verstrikt raakt in een web van dubbelspel, geopolitiek en vuurwapens. Met de toon van ouderwetse commandofilms en moderne actieaccenten wil Dirty Angels een nieuwe impuls geven aan het genre.
Veel sterren, weinig grip
De ontvangst is gemengd tot negatief. Op Rotten Tomatoes scoort de film 30 procent positieve reviews, met een gemiddelde van 4,6. Criticus Randy Myers noemde de film "grillig opgebouwd en gescripte onzin die mijlenver afstaat van Campbells hoogtijdagen". Ook Christy Lemire (RogerEbert.com) was onverbiddelijk: "Was het maar niet zo saai."
Natalia Winkelman (New York Times) wees op stereotypering ondanks het doorbreken van genderrollen. En toch is niet iedereen negatief: volgens Richard Roeper (Chicago Sun-Times) tilt vooral de cast het geheel op. "Wat Dirty Angels tot een solide staaltje actiefilm verheft, is de sterrencast onder leiding van Eva Green en de trefzekere regie van Campbell."
Vergeten actiefilm of cultfavoriet in wording?
Ondanks de lage score biedt de film wél een indrukwekkende cast, regie met ervaring en vrouwen die de hoofdrol nemen in een genre dat dat zelden toelaat. Een klassieker wordt het vermoedelijk niet, maar voor fans van non-stop actie met stoere vrouwen in het midden, valt er zeker wat te halen.