Alweer kritiek op nieuwe Harry Potter-hoofdrolspeler: "Is dit serieus?"

Alweer kritiek op nieuwe Harry Potter-hoofdrolspeler: "Is dit serieus?"

Het bekende litteken van Harry Potter ziet er in de serie heel wat anders uit dan die van de films.

De eerste blik op HBO's langverwachte tv-adaptatie van Harry Potter is onthuld, maar niet iedereen is onder de indruk. Dit heeft vooral te maken met de nieuwe 'The Boy who Survived'.

Het gaat hier om de jonge Dominic McLaughlin, die het stokje overneemt van Daniel Radcliffe. Hoewel duizenden acteurs achter de rol aanzaten, is het zeker geen makkelijke taak. Daar komt het kindsterretje nu zelf ook wederom achter.

Kritiek
De reboot, die gepland staat voor 2027, moet seizoen per seizoen trouw de boeken volgen. HBO deelde nu een eerste behind-the-scenes afbeelding, waarop McLaughlin in volledige Hogwarts-outfit te zien is. Harry's beroemde litteken zorgt echter voor verdeeldheid.

Waar Radcliffe's litteken in de originele films prominent boven zijn wenkbrauw zat, is dat van McLaughlin een stuk lichter én verder naar de zijkant van zijn voorhoofd geplaatst. Op sociale media ontstond meteen discussie.

Ophef
Een gebruiker schreef: "Ik dacht dat het litteken groter zou zijn. Dat het zo herkenbaar is, is belangrijk in elk boek". Een ander merkte weer op: "Zit het serieus op zijn slaap?".

Bekijk op Instagram


Toch zijn er ook positieve reacties. "Ik hou ervan dat het eruitziet als een écht litteken en niet als een bliksem die met rode stift is getekend" schrijft een fan.

Reden tot ophef?
De kritiek lijkt voort te komen uit jarenlange visuele gewenning. In J.K. Rowlings boeken wordt het litteken slechts beschreven als "een vreemd gevormd sneetje, als een bliksemschicht, onder een bos zwart haar".

Bekijk op Instagram


De exacte locatie wordt echter niet gespecificeerd. Toch tonen de klassieke illustraties het meestal tussen de wenkbrauwen. Het is niet de eerste keer dat fans detailafwijkingen opmerken. In de originele films kreeg Harry blauwe ogen, terwijl ze in de boeken groen zijn.

NieuwsFilm

meest populair