In een nieuw interview met Rolling Stone zegt hij dat hij zijn carrière decennialang volledig heeft toegewijd aan de Avatar-reeks, maar dan wel niet voor de box office, maar voor een 'groter doel'.
Uitleg
Zo begint de regisseur: "Ik heb het maken van de 'Avatar'-films tegenover mezelf gerechtvaardigd, niet op basis van hoeveel geld ze opleveren, maar omdat ik hoop dat ze iets goeds teweeg kunnen brengen".
"Ze kunnen ons opnieuw verbinden met een verloren aspect van onszelf, dat respect en verbondenheid met de natuur voelt". Met ruim 2,9 miljard dollar is Avatar (2009) nog steeds de meest succesvolle film ooit.
Meer
Ook Avatar: The Way of Water deed het uitstekend met 2,3 miljard dollar en een derde plek op de wereldranglijst. Hoewel Cameron zo hoopt zijn steentje bij te kunnen dragen, is er volgens hem wel meer nodig.
Bekijk op Instagram
"Soms willen mensen gewoon vermaakt worden en niet geconfronteerd. Ik zie 'Avatar' echter als een Trojaans paard: je komt voor het spektakel, maar het werkt ook in op je hoofd en je hart. Ik wil daarom ook graag door met de franchise. Als ik de energie heb, doe ik dat zeker".