Eén jaar Disney+! Was het de 6,99 euro per maand waard?

Officieel lanceerde de streamingdienst op 12 november.

Op 12 november 2019 lanceerde Disney+ in een beperkt aantal landen, waaronder in de States en Nederland. Opvallend was dat de streamingdienst al sinds begin september 2019 gratis te testen was in ons land. We zijn nu een jaar verder. Was het de 6,99 euro per maand waard?

Uiteraard krijg je als abonnee een flinke Disney catalogus, regelmatig aangevuld, met reeds verschenen titels van de merken Disney, Pixar, Marvel, Lucasfilm / Star Wars en National Geographic.

En dat is uiteraard ook wel wat waard als je niet zo heel veel films en series kijkt en al geen enorme Dvd / Blu-ray collectie had. En sowieso leuk voor kinderen uiteraard. De echte meerwaarde zit hem voor de wat oudere abonnees waarschijnlijk in de nieuwe content.

Disney+ Originals: voldoende films?
Bij aanvang waren de films Lady and the Tramp en Noelle direct beschikbaar. Daarna volgden de Disney+ Originals Films Togo, Timmy Failure: Mistakes Were Made, Stargirl, Magic Camp, Phineas and Ferb the Movie: Candace Against the Universe, Secret Society of Second-Born Royals en Clouds. Doorgaans duidelijk gericht op een jonger publiek.


Daarbovenop kwamen door de coronacrisis Artemis Fowl, Hamilton en The One and Only Ivan. De grote blockbuster Mulan kwam via VIP Toegang beschikbaar, met een bijbetaling van ruim 20 euro. Komende weken volgen nog Black Beauty, Godmothered en Safety en de eigenlijke bioscoopfilm Soul. Ook waren er enkele specials en documentaires, zoals Black Is King van Beyonce, de natuurdocu Dolphin Reef en de muzikale docu Howard.

Disney+ Originals: voldoende series?
Als we kijken naar de series, dan komen we niet verder dan High School Musical: The Musical: The Series, The Right Stuff en uiteraard The Mandalorian. De laatste zit ondertussen in het tweede seizoen. Komende tijd volgen nog de Marvel-serie WandaVision en Diary of a Future President.


En dan zijn er ook heel wat korte animatiereeksen zoals Forky Asks a Question, SparkShorts en Short Circuit en binnenkort The Wonderful World of Mickey Mouse. Onder meer de docuseries The Imagineering Story, Disney Insider, Disney Gallery: The Mandalorian, Into the Unknown: Making Frozen 2 en Inside Pixar verschenen ook.

Dus... Is Disney+ de centen waard?
Het antwoord daarop hangt uiteraard erg af van je kijkgedrag. In vergelijking tot andere diensten zoals Netflix en Amazon Prime Video, is het aanbod erg mager en erg gericht op de jongere kijker. Wat zeg jij? Was het eerste jaar van Disney+ de 6,99 euro per maand echt waard?

NieuwsFilm

meest populair