Vermakelijk vervolg is misschien niet zo verrassend meer als deel één, maar de makers blijken nog steeds vindingrijk te zijn.
Niet alleen reageerde de internationale filmpers enorm positief op Kung Fu Panda, maar daarnaast wist men met de film zon 632 miljoen dollar binnen te slepen in de box office. Genoeg reden dus voor Paramount om een vervolg te maken, dat in de vorm van The Kaboom of Doom uit zal komen. Pos droom is uitgekomen nu hij als Drakenkrijger de Vredesvallei beschermt, samen met zijn vrienden en de andere Kung Fu meesters die bekend staan als de Furious Five: Tijger, Kraan, Mantis, Adder en Monkey. Die droom komt echter in het geding als er een nieuwe vijand opstaat met een wapen waarmee kung fu verslaan kan worden. Het is aan Po en de Furious Five om China, de vallei en kung fu te redden. Maar, wil hij de nieuwe vijand verslaan, dan moet Po in zijn verleden kijken en een manier vinden om zonder kung fu de nieuwe dreiging te weerstaan.
- Alt titel
- Kung Fu Panda: The Kaboom of Doom
- Regie
- Jennifer Yuh
- Cast
- Dustin Hoffman, James Hong, Gary Oldman, Jackie Chan, Angelina Jolie, Jean-Claude Van Damme, Jack Black, David Cross, Michelle Yeoh, Dennis Haysbert, Victor Garber, Lucy Liu, Seth Rogen, Danny McBride, Mike Bell.
- Budget
- $ 150.000.000
- Opbrengst
- $ 665.692.281
- Release
- 25.05.2011
- Release NL
- 16.06.2011
- Release DVD
- 15.11.2011
Filmtotaal Recensie
Regie: Jennifer Yuh | Stemmencast: Jack Black (Po), Angelina Jolie (Tigress), Dustin Hoffman (Shifu), Gary Oldman (Shen), e.a. | Speelduur: 90 minuten | Jaar: 2011
En weer is er een vervolg op een eerder succes. De meeste bioscoopgangers zullen inmiddels wel een sceptische blik krijgen: gaat dit weer een herhalingsoefening worden? Natuurlijk zijn er genoeg overeenkomsten met het verrassend aanstekelijke eerste deel, maar Kung Fu Panda 2 blijft prima overeind en heeft genoeg nieuwe vondsten om anderhalf uur te kunnen vermaken.
Van tevoren was het nog wel even de adem inhouden; Po de reuzenpanda was zo goed als onverslaanbaar aan het eind van het eerste deel, dus zo spannend zou dit vervolg niet kunnen worden. Gelukkig hebben de makers goed nagedacht over hoe ze de film zo fris als het origineel konden houden. Po komt tot een schokkende ontdekking: die gans die hem heeft opgevoed is zijn biologische vader helemaal niet!