Ice Age: Continental Drift

Ice Age: Continental Drift (2012)

Irritable and clueless.

Reviews (4)

Tarkus

Avatar

Ook dit deel is alweer een leuke en zeer mooi gemaakte film.
Je merkt ook dat er op 10 jaar, de tijd die er tussen de eerste en deze ligt, heel wat is veranderd op gebied van animatie.
De beelden zijn eens zo mooi en vooral scherper dan in de eerste film, veel zal natuurlijk te maken hebben met de fel verbeterde technieken en vooral de HD techniek.
Het moet worden gezegd dat na 4 filmen veel grappen een herhaling krijgen, en ook de scènes met Scrats (het figuurtje met de noot) hebben weinig of geen verrassingen meer in petto.
Misschien dan ook het beste dat dit een mooi einde van de reeks is, voor de verveling gaat toeslaan !!

Frietgezicht

Avatar

Leuke film vooral dankzij Sid en Scrat hoewel de dingen die Scrat meemaakt wel heel erg overdreven worden maar goed.
Film voelde wel lichtelijk als herhalingsoefening en de badguys(piraten) waren wel overdreven dom allemaal waardoor er totaal geen spanning was(ook al is het maar een cartoon maar toch)

Pluspunt was de stem van J-Lo.Hoewel ze me een arrogant wijf lijkt en live slecht kan zingen en ook niet bepaald de beste actrice is heb ik toch een zwak voor dr door dr schoonheid en stem en dr stem geeft deze film voor mij net dat beetje extra's.

benjamin

Avatar

"It made no sense, but it sure was exciting." is hoe Sid verwijst naar het dinosaurussenavontuur uit de derde Ice Age. Maar tegelijk geeft het aan hoe je ook naar deze film moet kijken. En het werkt opnieuw!

Deze keer beginnen zoals de titel aangeeft de continenten uit elkaar te drijven (allemaal door de eikel van Scrat). Manny, Sid, Diego en Sids hilarische grootmoeder geraken afgezonderd van de rest en Manny wil koste wat kost terug bij z'n familie geraken, maar een groep piraten wil daar een stokje voor steken. Peter Dinklage (Game Of Thrones) spreekt en zingt de stem in van hun leider en ook de rest van de crew is leuk. Het is alweer de basis voor een compleet overdreven, maar wel leuk avontuur.

Iets minder boeiend is het gezinsleven van Manny. Z'n dochter is ondertussen een tiener geworden en wil bij de populaire kliek horen - uiteraard leert ze wel haar lesje. Misschien leuk als levenslesje voor jonge tieners, maar niet echt helemaal geslaagd (en Nicki Minaj heeft echt een vervelende stem).

Banned

Avatar

Vreemd genoeg zit er nog niet echt sleet op deze animatie reeks van Blu Sky Studios. Maar meestal zijn die Ice Age films wel beter dan hun andere projecten als Rio, Horton en Robots, zo ook nu met deel 4.
De heeft een gros aan nieuwe personages. Ik heb ze niet bijgehouden maar dat waren er blijkbaar dubbel zoveel als in alle films samen. Enig nadeel is dat de film een rotvaart heeft als een hoge snelheidstrein waardoor een heel wat personages minder of net genoeg screentime krijgen. De makers hadden precies schrik dat ze te weinig nieuws zouden hebben om een nieuwe film te maken. Terwijl het beter was geweest om het iets eenvoudiger te houden...
Maar door de vaart die de film achter zich heeft is Ice Age 4 een enerverende 3D rit. De film trakteert zijn publiek soms op spectaculaire beelden en actie scènes die, ik dacht dat ik nooit ging zeggen, gemaakt zijn om in 3D te bekijken omdat het geheel gewoon nog leuker wordt. Zonder écht de vervallen in 3D gimmicks om elke minuut iets op je af te laten komen. Vooral de vreemde 'camerabewegingen' komen goed toch hun recht in 3D.
De animatie is zeer verzorgt en dat mag ook wel als een behaarde aap heel vaak dichtbij je komt in een detaileerde close-up. Prettig is ook om dan de stem van die dwerg uit Game of Thrones te horen. Persoonlijk vond ik deze weer iets beter dan z'n voorganger. Komt vooral omdat de humor op zowel beeldend vlak grappig is als op het vlak van de dialogen. Ook veel knipogen naar andere films zoals Pirates of the Caribbean, Braveheart, Glee, Lord of the Rings.... en dat is altijd leuk bij dit soort films. Ice Age is entertainment, weliswaar kort maar ontzettend leuk en dat al na 4 films! Doe dat eens na Dreamworks! 7/10