25th Hour

25th Hour (2002)

Can you change your whole life in a day?

Reviews (6)

Steve-O

Avatar

Dit was echt een kutfilm.
Serieus het ging zowat nergens over en het enige goede aan de film was: 'This life was so cose to never happening'.
In het begin wordt er een beetje gedraaid met verhaallijnen maar dat was helemaal niet interessant Ze hadden beter gelijk kunnen zeggen dat ie vanwege drugs naar de gevangenis moest.
En de andere personages waren echt niet boeiend.
Moet wel eerlijk zeggen dat Philip Seymour Hoffman's prestatie wel goed was.
Een 5!

Petermans

Avatar

Geweldige film over de lange vriendschap tussen drie totaal verschillende Ierse vrienden, die voor de kost nu totaal verschillende 'dingen doen' in de USA.

Deze film heeft voor mij echt alles in zich om in mijn persoonlijke top 5 te staan.

Er zitten meerdere scene's in de film die een onvergetelijke indruk (althans op mij) hebben gemaakt.

Er wordt zeer gedreven geacteerd door Norton en zijn vrienden

Waarachtige filmkunst van Spike Lee.
Hard en toch gevoelig, voor wie er oog voor heeft.

Mijn advies: kijken als je de kans hebt en oordeel zelf.

johannes

Avatar

Ik heb een deel gemist, film was al lang en breed aan de gang toen ik aan het zappen was.
Ben gelijk blijven hangen.
Wat een mooie en sfeervolle film.
Dat is me in tijden niet meer gebeurt dat ik moest volgen en de film uitziem.
Nu zie ik ook nog dat het een Spike Lee produkt is.
Had wel eerder films gezien van hem maar deze is echt geweldig:P

Deweb

Avatar

Omdat er in dit geval ook geen "waarom" nodig is. Je hoeft niet altijd argumenten te hebben. Soms vind je een film gewoon goed, soms krijg je gewoon een blij gevoel van een film, soms wordt je bang etc. terwijl je gewoon niet weet waarom.

Voor mij is een argument dat ik de film herken. Ik herken hem als een soort verfilming van een gevoel. Het is geen ijzersterk argument, maar het is een persoonlijk idee.

Daar komt nog bij dat dit genre nou niet direct iedereen aanspreekt.

Deweb

Avatar

Je kunt die scene op meerdere manieren bekijken:

1. Je kunt het zien als een aanklacht tegen iedereen.
2. Je kunt het zien als de gedachte van iemand die iedereen uitscheld, maar er uiteindelijk achterkomt dat iedereen maar gewoon iedereen is en dat wat hij heeft gedaan zijn fout is. Hij zegt dat ook na een korte pauze met de woorden "No. No, fuck you, Montgomery Brogan. You had it all, and you threw it away, you dumb fuck! "

Zelf ben ik het meest van die theorie, die de theorie "lekker goed voor de jeugd" in een ander licht zet omdat jongeren er ook uit kunnen leren dat ze iedereen kunnen vervloeken maar dat ze in 99% van de gevallen toch echt zélf de (of een) fout hebben gemaakt.

Ja, het had ook met een ander woord gekunt..misschien. Maar dit heeft meer kracht tekstueel gezien (de camera en de muziek doen namelijk de rest).

Trouwens, ik heb geen serieuze plotgaten kunnen ontdekken. Wil je ze eens noemen, 3 holes? Want dat intrigeert me wel.

Deweb

Avatar

RiFF: Dit zijn inderdaad films zonder echt verhaal. Het verhaal is/zijn doorgaans de/het personage(s) en hun levensdoel. En dat moet je kunnen waarderen, maar je moet er ook behoefte aan hebben.

Maar dit is absoluut een mooie film, een mooie verfilming van het gevoel "wat als".

Overigens komt vanavond ook de biopic "Veronica Guerin" op TV, die zeker ook de moeite waard is. Ander genre, maar met een zelfde soort realisme.