Hij had gehoord dat Ridley Scott destijds geen geslacht had gespecificeerd voor Ripley, het hoofdpersonage in zijn film Alien (1979). In een nieuw interview met Entertainment Weekly zei Edwards dat hij hetzelfde deed.
Van twee kanten een diep verlangen
Edwards wierp daarmee een breed net uit voor de perfecte acteur/actrice. Dat, samen met een paar andere belangrijke criteria, bracht hem er uiteindelijk toe om Johansson te casten, achteraf een goede beslissing.
Hij beweerde dat Johansson zelf ook al een tijdje snakte naar de kans om deel uit te mogen maken van de nog immer populaire miljardenfranchise.
Kijkje achter de schermen
De flexibele geslachten van de personages in Alien zijn goed geregistreerd, onder andere in de documentaire The Beast Within: The Making of Alien uit 2003. Volgens die beelden liet schrijver Dan O'Bannon opzettelijk alle menselijke personages onontwikkeld, met een notitie op het scenario.