Sandra Bullock heeft haar hele carrière gewacht om deze film te maken: "Veel te lang"

Sandra Bullock droomde er altijd van om een film als 'Ocean's 8' te doen.

Sandra Bullock is al meer dan dertig jaar een ster in Hollywood. Ze maakte haar doorbraak in Speed (1994) en won een Oscar voor haar rol in The Blind Side (2009). Maar pas in 2018 speelde ze in de film waar ze, naar eigen zeggen, haar hele carrière op had gewacht.

Ondanks de vooruitgang van het afgelopen decennium, is de manier waarop de filmindustrie mannen en vrouwen behandelt nooit gelijk geweest. Zelfs grote sterren als Bullock werden herhaaldelijk geconfronteerd met die ongelijkheid, of het nu ging om de loonkloof of het glazen plafond dat bepaalde welke rollen ze überhaupt kon nastreven.

Afgunst
De actrice gaf dan ook toe dat ze een groot deel van haar carrière met afgunst had toegekeken naar de soort films die mannelijke sterren wél mochten maken. Toen ze in 2013 de hoofdrol speelde in Gravity, stelde ze dat haar rol als een astronaut die gestrand is in de ruimte en vecht om te overleven, traditioneel door een man zou zijn gespeeld.

Ze onthulde dat ze "altijd verlangde om emotioneel en fysiek te mogen doen wat mijn mannelijke collega's altijd mochten doen", maar dat het haar twintig jaar kostte voordat ze die kans eindelijk kreeg.

Doel werd werkelijkheid
Toch wilde Bullock tijdens haar tijd aan de top niet alleen gelijke kansen voor mannen en vrouwen op het scherm. Hoewel haar baanbrekende rol in Alfonso Cuaróns sciencefictiondrama een persoonlijke mijlpaal was, had ze nog een ander doel waar ze in stilte naartoe werkte.


Het duurde nog eens vijf jaar voordat dat doel werkelijkheid werd. Maar toen het eindelijk zover was, vertelde ze glimlachend aan People-magazine: "Het voelde alsof het al veel te lang onderweg was."

Spin-off
Na jaren van voorbereiding moet het dan ook enorm bevredigend zijn geweest om op de set van Ocean's 8 te staan tegenover meer vrouwelijke talenten dan ooit tevoren in één film waren samengebracht.


De film is een spin-off van de succesvolle Ocean's-franchise van Steven Soderbergh. Naast Bullock bestaat de cast uit onder anderen Cate Blanchett, Sarah Paulson, Anne Hathaway, Helena Bonham Carter en Rihanna. De film werd geregisseerd door Gary Ross en geschreven door Ross en Olivia Milch.

Succes
Ocean's 8 draait om Debbie Ocean, de zus van Danny Ocean (gespeeld door Bullocks Gravity-tegenspeler George Clooney), die een team van vrouwen samenstelt om een grootschalige overval te plegen tijdens het jaarlijkse Met Gala in het Metropolitan Museum of Art in New York City.


De film werd over het algemeen positief ontvangen door critici, die met name de sterrencast en de stijlvolle regie prezen. Het was ook een commercieel succes en bracht wereldwijd 298 miljoen dollar op, tegenover een productiebudget van ongeveer 70 miljoen dollar.

Dankbaar
Bullock gaf toe dat het maken van een film met zoveel vrouwelijke stemmen totaal anders was dan het gebruikelijke gevoel één van de weinige vrouwen te zijn op een verder door mannen gedomineerde set.


"Ik ben gewoon zo dankbaar dat het is gebeurd", zei Bullock. "Het voelde alsof we allemaal in afzondering van elkaar waren gehouden. Een soort 'actrice-quarantaine'. En toen we ons die eerste dag opeengepakt in die trailer bevonden, was het alsof de dam brak en we alle verloren tijd inhaalden."

Keerpunt
Ocean's 8 werd in de markt gezet als een keerpunt voor vrouwelijke representatie op het scherm, en hoewel sommige critici probeerden het project onderuit te halen, lieten Bullock en haar medesterren zich niet kennen.


Toen BBC-recensent Rhianna Dillon bijvoorbeeld stelde dat het jammer was dat een volledig vrouwelijke film alleen maar gemaakt kon worden door mee te liften op een bestaande, mannelijke franchise, diende Blanchett haar van repliek.

Essentiële eerste stap
Zij betoogde dat Ocean's 8 een essentiële eerste stap was in het stimuleren van "een overvloed aan door vrouwen gedreven verhalen op het scherm", maar dat de film niet "de verantwoordelijkheid kon dragen voor het hele filmlandschap."


Ook Bullock reageerde op geruchten dat de cast "elkaar naar de keel vloog" door simpelweg te stellen: "Het tegendeel was waar. Er was geen ruzie en geen sprake van uit de hand gelopen ego's". Integendeel: "Er is veel film verspild aan lachbuien waardoor de make-up telkens opnieuw gedaan moest worden."

Goed samengewerkt
Al met al was Bullock stellig: alle leden van de Ocean's 8-cast begrepen hoe belangrijk de film was en wachtten er net zo lang op als zijzelf. Daarom deden ze hun uiterste best om elkaar te steunen en samen de best mogelijke film te maken.


"We hebben goed samengewerkt", legde Bullock uit. "Ik zag een groep vrouwen die elkaar op de meest nederige manier steunde. Iedereen gunde de ander haar moment." En dat deden ze.

Kijken?
Wil je Ocean's 8 zien? Je kunt de film bekijken op Prime Video.

NieuwsFilm

meest populair