Apocalypse Now (1979)
Regie: Francis Ford Coppola | Cast: Marlon Brando, Martin Sheen, Robert Duvall | Onze recensie | Kijk op CANAL+
Na een prangende opdracht vertrekt kapitein Willard diep Vietnam in, via de rivier naar Cambodja. Zijn missie: kolonel Kurtz uitschakelen, een ooit geëerde officier die zich afgesneden heeft van alles wat hij ooit als goed kende. Terwijl Willard dieper doordringt in het oerwoud en de waanzin, verglijden grenzen tussen missie en zelfontdekking.
The Pianist (2002)
Regie: Roman Polanski | Cast: Adrien Brody, Thomas Kretschmann, Frank Finlay | Onze recensie | Kijk op videoland
In bescheiden angst voert de jonge Wladyslaw Szpilman een radiosolo uit te midden van het oorlogsgeweld. Wanneer Warschau onder vuur komt te liggen, stort zijn wereld in - zijn muziek zwijgt, en hij wordt éen van de velen die worstelen om te overleven. Temidden van grimmigheid ontmoet hij onverwachte hulp, onder wie een Duitse officier die de muziek herkent en hem onverwacht gunt een sprankje hoop.
Wil (2023)
Regie: Tim Mielants | Cast: Stef Aerts, Matteo Simoni, Annelore Crollet | Onze recensie | Kijk op Netflix
Te midden van oorlog en onderdrukking in het bezette Antwerpen ontwikkelen Wil en Lode, jonge politiehulp, een gespannen dubbelrol: samenwerken met de Duitse bezetter én stilletjes het verzet steunen. Terwijl de stad kreunt onder het geweld, bloeit er liefde op - en stort Wil onverbiddelijk richting morele chaos wanneer hij met zijn hart op het juiste spoor wil blijven.