-
The Fall
Ruben Heijloo,
De mooie plaatjes en het prachtig naturel spelende hoofdrolspeelstertje ten spijt, is The Fall boven alles een ijdele film.
-
The Kingdom
Ruben Heijloo,
Zeer vakkundig gemaakte, intense promotiefilm, dat dan weer wel.
-
No Reservations
Ruben Heijloo,
Degelijke genrefilm met aardig acteerwerk en mooie beelden van New York.
-
The Host
Ruben Heijloo,
The Host is een zeer effectieve, originele film uit Zuid-Korea, die alle genreconventies aan zijn laars lapt.
-
Ocean's Thirteen
Ruben Heijloo,
Weer ouderwets vermakelijk en spat het plezier van het scherm af.
-
The Fountain
Ruben Heijloo,
Ambitieuze, maar slechts half geslaagde meditatie op vergankelijkheid en onze wens eeuwig te willen blijven leven.
-
Cold Prey
Ruben Heijloo,
Voorspelbare maar effectieve slasherfilm uit het hoge noorden.
-
The Place Promised in Our Early Days
Ruben Heijloo,
Nostalgie en sciencefiction komen samen in deze tamelijk wazige, kitscherige anime.
-
Black Sheep
Ruben Heijloo,
Splatterkomedie uit Nieuw Zeeland. Denk Braindead maar dan met zombie-schaapjes. Leuk voor even, maar de lol gaat er al snel van af.
-
The Bothersome Man
Ruben Heijloo,
De film is surrealistisch zonder pretentieus of onnodig ingewikkeld te zijn, grappig zonder cynisch.
-
The Host
Ruben Heijloo,
Maar het is vooral het eigenzinnige commentaar op de Koreaanse samenleving dat The Host naar een hoger plan tilt.
-
Sunshine
Ruben Heijloo,
Achter alle zonneschijn is dit een behoorlijk rommelige film.
-
Pan's Labyrinth
Ruben Heijloo,
Kreeg Oscars voor beste cinematografie, art direction en make-up. En terecht!
-
Smokin' Aces
Ruben Heijloo,
Wil je een domme, lawaaierige actiefilm maken voor mensen met een wapenfetisj? Prima. Maar bespaar ons dan het moralistische gemekker.
-
The Proposition
Ruben Heijloo,
Verwacht geen revolutionaire western, maar de setting en morele ambiguïteit van personages maken de film uniek.