Horrorregisseur Alexandre Aja is terug met wat best eens de boeken in zou kunnen gaan als de bloedigste film ooit. En het is nog leuk ook.
Een aardbeving zorgt ervoor dat de bodem van een meer openscheurt waardoor er honderden prehistorische piranhas plots vrijkomen.
- Regie
- Alexandre Aja
- Cast
- Christopher Lloyd, Elisabeth Shue, Jerry O'Connell, Richard Dreyfuss, Ving Rhames, Dina Meyer, Eli Roth, Kelly Brook, Brooklynn Proulx, Adam Scott, Ricardo Chavira, Paul Scheer, Jessica Szohr, Steven R. McQueen, Riley Steele.
- Budget
- $ 24.000.000
- Opbrengst
- $ 24.995.888
- Release
- 20.08.2010
- Release NL
- 02.09.2010
- Release DVD
- 21.12.2010
Filmtotaal Recensie
Regie: Alexandje Aja | Cast: Steven R. McQueen (Jake Forester), Elisabeth Shue (Julie Forester), Jerry OConnell (Derrick Jones), Ving Rhames (Deputy Fallon) e.a. | Speelduur: 88 minuten | Jaar: 2010
De Franse regisseur Alexandre Aja steekt zijn voorliefde voor exploitationcinema uit de jaren zeventig niet onder stoelen of banken. Zijn doorbraak Haute Tension (2003) was een brute achtervolgingshorror die herinnerde aan klassiekers als The Texas Chain Saw Massacre (1974). De ijzingwekkende horror werd zijn ticket naar Amerika, waar hij de bloedige remake van Wes Cravens The Hills Have Eyes (2006) maakte, die werd gevolgd door Mirrors (2008), een remake van een Koreaanse horror. Met Piranha 3D levert Aja nu een ode aan de oude monsterfilms. De film zal losjes gebaseerd zijn op Piranha van Joe Dante uit 1978, maar dan wel volledig op Ajas manier: zeer gewelddadig.
In de openingsscène verwijst de regisseur naar misschien wel de bekendste monsterfilm uit de jaren zeventig: Jaws. Richard Dreyfuss steekt de draak met zijn eigen rol van de onverschrokken visser uit Spielbergs klassieker. Tegen een groep bloeddorstige piranhas kan hij blijkbaar niet op, want in een mum van tijd is hij tot op het bot aangevreten.