3 vlijmscherpe scifi-films op HBO Max die écht de moeite waard zijn

3 vlijmscherpe scifi-films op HBO Max die écht de moeite waard zijn

Als je dol bent op sciencefiction dan zijn dit drie films die je gezien moet hebben.

Op de verschillende streamingdiensten vinden we heel wat scifi-films. Het aanbod op HBO Max blijkt wat beperkt, al zijn er enkele toch best gave titels in het genre te vinden. We hebben hieronder drie prima scifi-films op HBO Max bij elkaar gezet.

Tenet (2020)
Tenet van Christopher Nolan wordt vaak gezien als een complexe sciencefictionfilm. Met rollen van John David Washington, Robert Pattinson en Elizabeth Debicki onderzoekt de film het concept van tijd en de fysica van tijdreizen. Hoewel er een gemengde ontvangst was, kan de film gezien worden als een van de betere van de afgelopen jaren.

De scifi-prent is zeker geschikt voor mensen die geïnteresseerd zijn in films die uitdagen en die niet terugdeinzen voor een filmervaring die intellectuele inspanning vereist. Fans van het eerdere werk van Nolan en titels als Looper en Primer kunnen zich vast met Tenet vermaken.


Tenet heeft een Tomatometer-score van 70 procent op Rotten Tomatoes en op IMDb staat een score van 7,4/10. In zijn FilmTotaal-recensie gaf Thierry Verhoeven de film 3,5 ster:

"Tenet wordt namelijk zelden meer dan een knappe uitvoering van een ingewikkeld plot. Je zou Inception en Interstellar van hetzelfde kunnen betichten, maar die films hadden onder al hun bombastische spektakel nog steeds een menselijke kern."

Ready Player One (2018)
Begin 2018 verscheen Ready Player One van Steven Spielberg en deze film staat bekend als een avontuurlijke sciencefictionfilm die zich afspeelt in de kleurrijke en overweldigende wereld van de OASIS, een uitgestrekt virtueel universum. Met hoofdrollen voor Tye Sheridan, Olivia Cooke en Ben Mendelsohn wordt het plot door sommigen als oppervlakkig gezien, maar dat neemt niet weg dat het een heerlijke wegkijk-blockbuster is.

De film wordt aangeraden voor liefhebbers van videogames en popcultuur van de jaren 80 en 90. Fans van films zoals Tron en The Matrix zullen waarschijnlijk genieten van de fantasierijke wereld die Ready Player One biedt.


Ready Player One heeft een Tomatometer-score van 72 procent op Rotten Tomatoes en een IMDb-score van 7,4/10. In zijn recensie voor FilmTotaal gad Martijn Hamerling de film 4 sterren:

"Ready Player One is een superdruk filmavontuur, maar op de een of andere manier weet Spielberg een balans te vinden. Fantastische actie, een sterk gevoel voor humor en een prima opbouw naar een sentimenteel einde."

Terminator 2: Judgment Day (1991)
De vervolgfilm Terminator 2: Judgment Day van James Cameron is een klassieker in het genre. Met rollen van Arnold Schwarzenegger, Linda Hamilton en Edward Furlong en het baanbrekende gebruik van CGI gaat de film vooral over de technologische apocalyps.

Maar weinigen zullen de film nog niet hebben gezien. Mocht je T2 nog moeten zien, start dan bij de eerste film en alle vervolgfilms kun je ook aanzetten, maar beter dan Judgment Day wordt het zeker niet meer.


Terminator 2: Judgment Day heeft een Tomatometer-score van 93 procent op Rotten Tomatoes en een IMDb-score van 8,5/10. In zijn recensie voor FilmTotaal gaf Arjan Welles de 3D-versie van de film 5 sterren:

"Judgment Day oogt scherp en fris, zelfs als je hem al tig keer hebt gezien. Deze machine is nauwelijks aan slijtage onderhevig. Juist door de digitale 3D-bewerking had hij ook tien jaar geleden kunnen zijn gemaakt. De belofte van The Terminator 'I'll be back' werd ingelost met dit vervolg. Gelukkig geldt voor deel twee hetzelfde: 'hasta la vista, baby'."

Lees ook
3 geweldige films die je NU op Netflix en andere streamingdiensten kijkt
Goede filmtips voor vanavond: deze drie films moet je absoluut een keer gezien hebben.... Lees verder

NieuwsFilm

meest populair