Pinto was in India al actief als fotomodel en televisiepresentator voordat ze ontdekt werd door regisseur Danny Boyle, die haar de rol gaf in Slumdog Millionaire. Ze had toen nog niet geacteerd en maakte dus haar debuut in deze film, die een groot succes werd.
Prijzen
Pinto won voor haar rol in Slumdog Millionaire een SAG Award en kreeg een nominatie voor de BAFTA Award voor Beste Vrouwelijke Bijrol. De film zelf won acht Oscars, waaronder Beste Film en Beste Regisseur, en vier Golden Globes, waaronder Beste Dramafilm.
Haar optreden in de film kreeg echter weinig aandacht van critici, omdat haar schermtijd beperkt was. The Telegraph merkte op dat het "moeilijk is om een mening te vormen" over haar personage. Columnist Bharathi S. Pradhan stelde dat "Slumdog Millionaire niet echt een test was van Freida's acteertalent."
Arthouse-producties
Na het succes van Slumdog Millionaire bleef Pinto acteren en tekende ze voor twee arthouse-producties. In Woody Allens tragikomedie You Will Meet a Tall Dark Stranger (2010) vertolkte ze een mysterieus personage dat de aandacht trekt van het personage gespeeld door Josh Brolin.
Daarna speelde Pinto de hoofdrol in Miral (2010) van Julian Schnabel, gebaseerd op de semi-biografische roman van Rula Jebreal. Ze vertolkte een weesmeisje van Palestijnse afkomst die opgroeit in een vluchtelingenkamp in Israël.
Blockbusters
Daarnaast speelde Pinto ook in grote blockbusters die een commercieel succes waren. In 2011 was ze te zien in zowel de sciencefictionfilm Rise of the Planet of the Apes als de epische fantasy-actiefilm Immortals.
In Rise of the Planet of the Apes, een reboot van de Planet of the Apes-reeks, vertolkte ze de rol van Caroline Aranha, een primatologe die verliefd wordt op het hoofdpersonage, gespeeld door James Franco. In Immortals verscheen ze als de orakelpriesteres Phaedra.
Trishna en Desert Dancer
In 2011 speelde ze ook de hoofdrol in de dramafilm Trishna van Michael Winterbottom. De film is gebaseerd op Thomas Hardy's roman Tess of the d'Urbervilles en vertelt het verhaal van een Rajasthani tienerboerin die haar familie verlaat om te werken voor een Brits-Indiase hotelier, gespeeld door Riz Ahmed.
Nadat ze in verschillende films verscheen in 2011, duurde het tot 2014 voordat Pinto opnieuw in een film te zien was. Ze speelde toen in de biografische dramafilm Desert Dancer, die het leven van de Iraanse choreograaf Afshin Ghaffarian vertelt. Ze speelde de heroïneverslaafde Elaheh, de geliefde van het hoofdpersonage, gespeeld door Reece Ritchie.
Voorbije jaren
In 2015 en 2016 verscheen Pinto in een aantal korte films om daarna in 2018 te verschijnen in Love Sonia en Mowgli: Legend of the Jungle, een motion-capture avonturenfantasyfilm van Andy Serkis, gebaseerd op The Jungle Book van Rudyard Kipling. Ze vertolkte de rol van Mowgli's adoptiefmoeder Messua.
De voorbije jaren bleef Pinto spelen in verschillende films. Zo speelde ze de rol van Usha Chilukuri Vance, de vrouw van vicepresident JD Vance, in Hillbilly Elegy (2020), in 2021 was ze te zien in Intrusion en Needle in a Timestack, in 2022 speelde ze in Mr. Malcolm's List en in 2023 speelde ze in haar voorlopig laatste film North Star.
Series
Naast haar filmcarrière, is Pinto ook begonnen met acteren in series. Zo speelde ze voor het eerst de hoofdrol in een serie in 2017 en dat in de miniserie Guerrilla. Een jaar later had ze een terugkerende rol in de dramaserie The Path. Van 2020 tot 2022 sprak ze de stem in van Queen Shanti in de Disney-animatieserie Mira, Royal Detective.
Pinto zal vanaf volgende week ook te zien zijn in het nieuwe seizoen van de psychologische thrillerserie Surface. Het tweede seizoen van de serie gaat op 21 februari in première op Apple TV+. Pinto zal de rol spelen van Grace naast Gugu Mbatha-Raw, die de hoofdrol speelt in de serie. Pinto heeft dus al een mooie carrière opgebouwd en is nu nog volop aan het acteren.