Golden Globes 2021: Dit zijn alle winnaars en nominaties (film)

Promising Young Woman de verrassende winnaar, Da 5 Bloods grote afwezige

Niels van Arkel 1 maart 2021 21:30 in Algemeen
FilmTotaal heeft hieronder het volledige overzicht van de nominaties voor de Golden Globe-uitreiking van het jaar 2021.

Winnaars & verliezers
Uiteraard kunnen we ook alvast wat tops en snobs aanwijzen tussen de nominaties. Wat opvalt is een grote hoeveelheid nominaties voor de film Promising Young Woman, die opgaat voor de prijzen 'Beste Film', 'Beste Actrice' en 'Beste Regisseur'. De grootste snob is Da 5 Bloods, de nieuwste film van Spike Lee.

Categorie: Drama

Beste film (drama)
The Father
Mank
Nomadland (WINNAAR)
Promising Young Woman
The Trial of the Chicago 7

Acteur (hoofdrol)
Riz Ahmed in The Sound of Metal
Chadwick Boseman in Ma Rainey's Black Bottom (WINNAAR)
Anthony Hopkins in The Father
Gary Oldman in Mank
Tahar Rahim in The Mauritanian

Actrice (hoofdrol)
Viola Davis in Ma Rainey's Black Bottom
Andra Day in The United States vs. Billie Holiday (WINNAAR)
Vanessa Kirby in Pieces of a Woman
Frances McDormand in Nomadland
Carey Mulligan in Promising Young Woman

Categorie: Musical/Komedie

Beste film (musical/komedie)
Borat Subsequent Moviefilm (WINNAAR)
Palm Springs
Hamilton
Music
The Prom

Acteur (hoofdrol)
Sasha Baron Cohen in Borat Subsequent Moviefilm (WINNAAR)
James Corden in The Prom
Lin-Manuel Miranda in Hamilton
Dev Patel in The Personal History of David Copperfield
Andy Samberg in Palm Springs

Actrice (hoofdrol)
Maria Bakalova voor Borat Subsequent Moviefilm
Kate Hudson voor Music
Michelle Pfeiffer voor French Exit
Rosamund Pike in I Care A Lot (WINNAAR)
Anya Taylor-Joy in Emma.

Beide categorieën

Beste Acteur in bijrol
Sasha Baron Cohen in The Trial of the Chicago 7
Daniel Kaluuya in Judas and the Black Messiah (WINNAAR)
Jared Leto in The Little Things
Leslie Odom Jr. in One Night in Miami
Bill Murray in On the Rocks

Beste actrice in bijrol
Glenn Close in Hillbilly Elegy
Olivia Colman in The Father
Jodie Foster in The Mauritanian (WINNAAR)
Amanda Seyfried in Mank
Helena Zengel in News of the World

Beste buitenlandse film
Another Round
La Llorona
The Life Ahead
Minari (WINNAAR)
The Two of Us

Beste animatiefilm
The Croods 2
Onward
Over the Moon
Soul (WINNAAR)
Wolfwalkers

Beste scenario
Promising Young Woman
Mank
The Trial of the Chicago 7 (WINNAAR)
The Father
Nomadland

Regisseur
Emerald Fennell voor Promising Young Woman
David Fincher voor Mank
Regina King voor One Night in Miami
Aaron Sorkin voor The Trial of the Chicago 7
Chloé Zhao voor Nomadland (WINNAAR)

Beste originele muziek
Alexandre Desplat voor The Midnight Sky
Ludwig Göransson voor Tenet
James Newton Howard voor News of the World
Trent Reznor, Atticus Ross voor Mank
Trent Reznor, Atticus Ross en Jon Batiste voor Soul (WINNAAR)

Beste originele liedje
'Fight for You' uit Judas vs. the Black Messiah
'Hear my voice' uit The Trial of the Chicago 7
"Io Si (Seen)'' uit The Life Ahead (WINNAAR)
'Speak Now' uit One Night in Miami
'Tigress & Tweed' uit The United States vs Billy Holiday

NieuwsFilm