Beste film: Baby Driver
Uiteraard is de keuze lastig. Foxx zat in een aantal echte toppers. Onlangs was hij bijvoorbeeld nog te horen in Soul van Pixar. Wat betreft live action scoort Baby Driver net iets beter dan het eveneens sterke Django Unchained. Andere toppers van de Oscarwinnaar zijn Ray, Collateral en Just Mercy.
Deze film volgt een jonge, getalenteerde chauffeur van vluchtauto's die leidt aan tinnitus en vertrouwt op het ritme van zijn persoonlijke soundtrack om de beste te kunnen worden. Wanneer hij de vrouw van zijn leven ontmoet, doet hij een poging om uit de criminele wereld te stappen.
Slechtste film: Sleepless
Het aantal echt slechte films dat Foxx maakte, is lijkt wel minder dan het aantal goede films. Maar hij verscheen ook zeker in bedenkelijke titels. De winnaar lijkt dat Sleepless uit 2017 te zijn. Andere mindere titels van Foxx zijn Robin Hood, Stealth en Bait.
Het verhaal volgt Vincent, een politieman die samen met zijn partner een gigantische lading cocaïne steelt van een gevaarlijke drugsbaron. Het gevolg is dat de crimineel Vincents zoon kidnapt en hem verstopt in een nachtclub. De enige manier om zijn kroost terug te zien is door de drugs terug te geven, maar deze is Vincent inmiddels allang weer kwijt.
Eerdere beste en slechtste films van...
Robert De Niro
Al Pacino
DC Extended Universe
Angelina Jolie
Nicolas Cage
Liam Neeson
Denis Villeneuve
Ridley Scott
Laurence Fishburne
Charlize Theron
Chris Evans
Brad Pitt
Marvel Cinematic Universe
Morgan Freeman
Tom Hardy
David Fincher
Jason Statham
Arnold Schwarzenegger
Bruce Willis
Hugh Jackman
Samuel L. Jackson
Sylvester Stallone
Joaquin Phoenix
Brie Larson
James Cameron
Will Smith
Tom Cruise
Sci-fi films
Keanu Reeves
Peter Jackson
Steven Spielberg
Johnny Depp
Dwayne Johnson
Robert Downey Jr.
Superheldenfilms
Christopher Nolan
Scarlett Johansson
Denzel Washington
Quentin Tarantino
Leonardo DiCaprio
Hoe gekozen? De beste en slechtste films zijn vooral gekozen uit de hoogst en laagst genoteerde films op Rotten Tomatoes, waarbij er is gekeken naar de Tomatometer en Audience Score.
Overlord
Geen geweldig acteur maar wel een sympathieke kerel. De films waar hij goed in is zijn niet per se goed vanwege zijn acteerwerk.
Bij andere polls is dat vaak wel het geval dat een acteur / actrice de fim draagt. Law abiding citizen vind ik ook een leuke film waar hij in zit, maar niet zozeer vanwege Foxx.
RobzZ01
Naast zijn meest bekende rollen is hij natuurlijk ook hilarisch als Motherfucker Jones in de Horrible Bosses films.
Master Of Films
Django Unchained, Ray & Collateral zijn Jamie's toppers.
Maar als er 1 echte bagger Foxx film is, dan is het wel The Amazing Spider-Man 2. Waar Foxx zo overtuigend was als Ray Charles, was Foxx helemaal niet overtuigend als de cliché nerd/geek. Hij zou niet passen bij Revenge of the Nerd en The Big Bang Theory. Sleepless, Robin Hood, Stealth e.d. zijn nog meesterwerken in vergelijking met TASM 2.
bestmovieman86
No way, collateral is veeel beter dan baby driver
Sietzet
Voor mij toch echt Collateral. Zijn eerste serieus waarin hij zo, zo fantastisch speelt
Orko
Ray was wel zijn meesterwerk. Persoonlijk heb ik daar ook meer waardering voor in vergelijking met een Babydriver. Het lijkt mij dat je voor Ray als hoofdrolspeler ook veel meer moet voorbereiden en meters moet maken.
Jamal M
Waar kan ik het hele lijstje bekijken?
EntertainmentWatcher
@Master of Films:
Haal dan je hart alvast maar op, want hij keert terug in dezelfde rol in de nieuwe Spider-Man film!
BillySavastano
Ik vind Baby Driver wat minder van hem, beste toch wel voor mij is Django. En als motherfucker jones in de 2 Horrible Bosses vind ik hem ook wel grappig.
ulvrin
Totaal niet akkoord.
Jamie Fox heeft niet voor niks een oscar ontvangen voor Ray!
En Django... Halloo???
Ik vind het beste en slechte van elke bekende acteur leuk. Maar kijk even verder naar Rotten Tomatoes. Bijvoorbeeld The solist is een top acteer werk van Jamie Foxx maar de film zelf was niet al te best. Betekende niet dat hij niet genomineerd werd voor zijn acting.
Gigan72
Collateral en Django Unchained vindt ik zijn beste
Ray heb ik helaas nog steeds niet gezien.
Baby Driver viel erg tegen.
Zijn slechtste Stealth
Goov25
Beste van hem is Django Unchained! Slechtste film waar hij in speelt is het zeer matige Due Date.
David Mills
Ray met stip op 1 gevolgd door Django en Ali ( meer een Will Smith film). Colleteral vond ik tegenvallen vanwege het matige einde van de film. Het is wel mooi gefilmd door Michael Mann!
The soy sauce
Hij was ook wel cool als Walter Mcmillian in Just Merci, op deathrow
The soy sauce
1. Django
2. Law Abiding Citizen
3. Collateral
Swandoctrine1981
Ik vind Django Unchained echt zijn beste film. En naar mijn smaak was er ook helemaal niks mis met Sleepless! De Spidermanfilm waarin hij niet overtuigend een Nerd/Geek zou spelen heb ik nog niet gezien.